Doğa Dostu Teknoloji

Doğa Dostu Teknoloji

Doğa Dostu Teknoloji

 

Avrupa’nın ve greenpeace örgütlerinin özellikle üzerinde durduğu yeşil teknoloji bir çok sektörde olduğu gibi yangın sektöründe de gün geçtikçe daha çok önem kazanmaktadır. Türkiye’de de Halon gazının yasaklanması ile başlayan bu konudaki tedbirler ve çalışmalar halen devam etmektedir.


    Doğaya ve canlılara duyarlılığı olmayan hiçbir çözüm ve teknoloji dünyada itibar görmeyecektir. Ezgil olarak bizler de bu konuda son derece duyarlıyız. Çünkü bizler için güvenlik öncelikle yaşadığımız alanı ve içerisinde yaşayan canlılara korumakla başlayacaktır.


Aerosol Yangın Önleme ve Baskılama Teknolojisi yüzde yüz doğa dostu bir sistemdir. Aerosol üreteçlerin içerisinden 0.5-2.5 mikron kalınlığında partiküller halinde potasyum içerir bir sis yayılmaktadır. Çıkan bu sis solunabilir özelliklidir. Hiçbir zehirli gaz, korozif ve toksit madde içermemektedir.


    Sise maruz kalan hiçbir canlıya zarar vermediği gibi yüzeyde hiçbir kalıntı bırakmamaktadır. Teknolojik ve elektronik aksamlarda herhangi bir tahribat yaratmamaktadır. Geleneksel sistemlerdeki oksijen deplase prensibi ile çalışmadığı için ortamdaki oksijen oranını %16 seviyesinin aşağısına çekmemektedir. Böylece yangın söndürülen mahallede içeride bir kişi kaldığı takdirde bir bayılma tehlikesi yaşamayacaktır.